Witamina A+E – duet idealnyNIedotlenie mózgu

W mediach coraz częściej jesteśmy zasypywani informacjami o nowych, innowacyjnych składnikach, które świetnie wpływają na urodę. Wiele z nas zapomina jednak, że czasami najprostsze sposoby są najlepsze. Zdrowa dieta, aktywność fizyczna i prawidłowa suplementacja witamin i minerałów to klucz nie tylko do zdrowia, ale również urody. W związku z tym witamina A+E jest często zapomniana, a to przecież tak ważne składniki przyczyniające się do uzyskania pięknej, elastycznej skóry i lśniących włosów.

Warto pamiętać, że witaminy A i E stosowane razem zwiększają działanie ochronne przed wolnymi rodnikami. Piękne włosy i skóra to tylko jedne z licznych zastosowań tego duetu. Mają one znacznie więcej zalet, o których opowiemy poniżej..

Właściwości witaminy A

Jest jedną z najwcześniej odkrytych witamin w historii. Jeszcze przed jej oficjalnym „wynalezieniem” skutki niedoboru witaminy A leczyli starożytni mieszkańcy Rzymu, Egiptu czy Grecji. Jest to składnik, odgrywający bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Witamina A ma duży udział we wspomaganiu ostrego widzenia, działa przeciwnowotworowo, wzmacnia odporność oraz wpływa na zdrowy i piękny wygląd skóry, włosów i paznokci. Niedobór witaminy A jest bardzo łatwy do zaobserwowania. Jej braki objawiają się poprzez suchą skórę, łamliwe włosy i paznokcie, wysypkę oraz kłopoty z widzeniem i nieustanne zmęczenie.c

Właściwości witaminy E

Dobrze nam znana Witamina E jest bardzo popularna w kosmetyce ze względu na swoje charakterystyczne cechy spowalniające proces starzenia się skóry. Potocznie nazywa się ją również „witaminą płodności”, ponieważ wspomaga proces zajścia w ciążę. Witamina E jest silnym przeciwutleniaczem, który skutecznie zwalcza wolne rodniki. Dzięki temu zapobiega stresowi oksydacyjnemu i uszkodzeniu komórek.

Witamina E odpowiada również za zachowanie prawidłowej krzepliwości krwi, dzięki czemu zapobiega powstawaniu zakrzepom. Dodatkowo wspomaga wydolność mięśni i wspiera prawidłowe funkcjonowanie wzroku. Niedobór witaminy E to dość rzadkie zjawisko, jednak jeśli już występuje, objawia się anemią, nadmiernym wypadaniem włosów, łamliwością kości, problemami z zębami czy podatnością na wirusy.

Połączenie witamin A+E

Witamina A+E to idealny duet, który skutecznie zadba o nasz wzrok, zdrową skórę, włosy i paznokcie. Nic więc dziwnego, że częściej na suplementację tych składników decydują się panie które chcą zachować młody wygląd przez możliwie jak najdłuższy czas. By jednak uzupełniania diety tym wyjątkowym połączeniem witamin było efektywne, warto sięgać po wysokiej jakości produkty z czystym, prostym składem bez zbędnych dodatków.

www.auraherbals.pl