Depilacja laserowa – mity i faktyDepilacja laserowa – mity i fakty

Depilacja laserowa zyskuje coraz większą popularność wśród pacjentów. Jest to zabieg skuteczny, który przynosi trwałe efekty, więc jest dedykowany zwłaszcza tym osobom, które z nadmiernym owłosieniem zmagają się codziennie.

Może okazać się również rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy mają dosyć regularnego golenia się maszynkami, golarkami czy woskiem. W tym artykule zebraliśmy kilka mitów i faktów dotyczących depilacji laserowej, by pomóc ci w jak najlepszym przygotowaniu do zabiegu.

Jak działa laser?

Warto najpierw przyjrzeć się samej metodzie i temu, dlaczego jest tak skuteczna. Mówiąc ogólnie, zasada działania lasera jest prosta. Wiązka światła pochłaniana jest przez komórki barwnikowe we włosie (czyli melaninę) i przekształcana w energię cieplną, która to uszkadza samą macierz włosa i uniemożliwia jego odrastanie. Dlatego też, metoda ta daje znacznie lepsze efekty przy włosach ciemnych.

Czy ta metoda daje trwałe efekty?

Tak. Dzięki zastosowaniu lasera możemy pozbyć się owłosienia na stałe. Nie dzieje się to jednak po jednorazowej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej – zazwyczaj potrzeba od 5 do 7 wizyt, aby uzyskać trwałe i dobre rezultaty. Po każdym zabiegu włosy zaczynają odrastać, co jest normalne. Po dwóch do trzech tygodni, te włosy wypadają i zostajemy z gładką skórą. Po czterech tygodniach zaczynają pojawiać się nowe włosy (na przykład te, których laser nie zniszczył wcześniej) i zabieg należy powtórzyć. Dzięki temu, stopniowo pozbywamy się całego zbędnego owłosienia.

Depilacji laserowej nie wykonuje się latem

Jest to mit. Możemy wykonywać zabiegi laserowe również latem, jednak trzeba pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji i ochronie skóry. Nie należy wystawiać skóry poddawanej zabiegom na działanie promieni słonecznych. Poleca się, by w tę porę roku wykonywać depilację pach czy okolic bikini, które łatwo można schronić pod ubraniem. Warto również stosować kremy z filtrem, które dodatkowo zapewnią ochronę przed oparzeniami i przebarwieniami.

Skóra po zabiegu jest mocno podrażniona

Nieprawda. Skutki uboczne laserowego usuwania owłosienia obejmują lekkie zaczerwienienie i tkliwość, które zazwyczaj ustępują po kilku godzinach. Zabieg ten nie wymaga wyłączenia się z codziennego funkcjonowania.

Ból przy zabiegu jest większy, niż w przypadku innych metod pozbywania się owłosienia

Co prawda, odczuwanie bólu jest sprawą bardzo subiektywną, trzeba jednak podkreślić, że laser może wywoływać dyskomfort. Jednak nie powoduje on większego bólu, niż na przykład, usuwanie włosów plastrami z woskiem.

Jasne włosy możemy usunąć równie skutecznie

Na rynku pojawiają się nowe technologie, które mają pomóc w usuwaniu włosów jasnych, jednak do tej pory, laser najskuteczniej działa na owłosienie ciemne. Nie poleca się stosowania go również osobom o ciemnej karnacji, ze względu na dużą zawartość melaniny w ich skórze.

Podsumowując, laserowe usuwanie owłosienia jest metodą skuteczną, bezpieczną i dającą długotrwałe efekty. Jeśli szukasz właśnie takiej metody pozbycia się problemu włosów na skórze, udaj się do dobrego gabinetu medycyny estetycznej na konsultację.

Chcesz wykonać zabiegi depilacji laserowej? Odwiedź gabinet https://drmarcinnowak.pl/oferta/depilacja-laserowa-epilacja/